تبلیغات
مجله اینترنتی دختران و پسران ایرانی - تاریخچه و پیشینه مسابقات ربوکاپ آزاد ایران
مجله اینترنتی دختران و پسران ایرانی

کمبودهای بلاگ را با ما در میان بگذارید.پست الکترونیکی:unitakestan@yahoo.com

تاریخچه و پیشینه مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

چهارشنبه 16 فروردین 1391

نوع مطلب :ربوکاپ، 

ربوکاپ

ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها، یک پروژه بین‌المللی برای ارتقای هوش مصنوعی،رباتیک و دیگر زمینه‌های مرتبط است. فدراسیون جهانی ربوکاپ در تلاش است تا با طرح مسئله‌ای استاندارد که دامنه گستره آن تمامی فن آوری‌های موجود را به مشارکت و آزمون فرا می‌خواند به پرورش تحقیقات هوش مصنوعی و ربات‌های هوشمند بپردازد. ربوکاپ بازی فوتبال را با هدف ایجاد ابتکاراتی برای مسایل اساسی اجتماعی و صنعتی به عنوان محور اصلی تحقیقات خود انتخاب کرد. هدف نهایی ربوکاپ تشکیل یک تیم کاملا هوشمند از ربات‌های انسان نما است که در سال ۲۰۵۰ برابر تیم قهرمان جام جهانی فوتبال به پیروزی دست یابد. برای این که یک تیم از ربات‌ها در واقع بتوانند فوتبال بازی کنند فن آوری‌های گوناگونی باید دخیل شوند، از جمله اصول طراحی عامل‌های خودکار، همکاری چند عامله ، استفاده از استراتژی، تحلیل و استدلال زمان واقعی، و ترکیب حس‌گر‌ها. ربوکاپ محلی است برای آزمون یک تیم از ربات‌های هوشمند پرسرعت در محیطی پویا. ربوکاپ همچنین چارچوبی را برای تحقیق در جنبه‌های نرم‌افزاری خود فراهم کرده است. یکی از کاربردهای اصلی فن آوری‌های ربوکاپ جستجو و نجات در زمان وقوع بلایای طبیعی از جمله زلزله در مقیاس وسیع است. ربوکاپ پروژه امداد ربوکاپ را به جهت ارتقای تحقیقات در زمینه مسایل اساسی اجتماعی شروع کرد و از اهداف اصلی آن استفاده مفید از فن‌آوری برای کاهش خسارات جانی ناشی از وقوع بلایای طبیعی است.

ربوکاپ آزاد ایران

تیم های ایرانی از سال ۱۳۸۲ از جمله فعال ترین تیم های ربوکاپ بوده اند. تعداد تیم های ایرانی سال به سال رو به افزایش بوده است. بنابرین زمان آن فرارسیده بود که مسابقات ربوکاپ در ایران به صورت آزاد برگزار گردد. همچنین با توجه با افزایش چمشگیر تیم های متقاضی شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ مسابقات آزاد در آینده تبدیل به مسابقات مقدماتی مسابقات جهانی ربوکاپ خواهند شد. مسابقات ربوکاپ آزاد ایران محلی برای آماده سازی و تقویت تیم ها جهت شرکت در مسابقات جهانی می باشد. به علاوه اینکه تیم های نوپا این فرصت را پیدا می نمایند تا از تجربیات تیم های دیگر استفاده نمایند و بیشتر با این مسابقات آشنا شوند.

هفتمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

کمیته ملی ربوکاپ ایران و فدراسیون جهانی ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به عنوان میزبان هفتمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران انتخاب کردند. این دوره از مسابقات از تاریخ ۱۵ لغایت ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد. کمیته ملی ربوکاپ و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین پیشاپیش مقدم کلیه عزیزان شرکت کننده را به این دوره از مسابقات گرامی می دارد.

ششمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

کمیته ملی ربوکاپ ایران و فدراسیون جهانی ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به عنوان میزبان ششمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، جهت برگزاری مسابقات در تهران انتخاب کردند. این دوره از مسابقات از تاریخ ۱۶ لغایت ۲۰ فروردین ۱۳۹۰ و در ۲۲ رشته و با حضور حدوداً ۳۵۰ تیم از ۱۴ کشور برگزار گردید.

پنجمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

کمیته ملی ربوکاپ ایران و فدراسیون جهانی ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به عنوان میزبان پنجمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، جهت برگزاری مسابقات در تهران انتخاب کردند. بعد از دو سال برگزاری در محل دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مسابقات به علت حجم بالای شرکت کننده در تهران برگزار گردید. این دوره از مسابقات از تاریخ ۱۶ لغایت ۲۰ فروردین ۱۳۸۹ و در ۲۲ رشته و با حضور حدوداً ۳۵۰ تیم برگزار گردید.

چهارمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

کمیته ملی ربوکاپ ایران و فدراسیون جهانی ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به عنوان میزبان چهارمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران انتخاب کردند. امسال برای دومین بار مسابقات در محل دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزاری شد.این دوره از مسابقات از تاریخ ۱۵ لغایت ۱۷ فروردین ۱۳۸۸ و در ۱۸ رشته و با حضور حدوداً ۴۵۰ تیم برگزار گردید.

سومین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای سومین سال پیاپی توسط کمیته ملی ربوکاپ ایران و فدراسیون جهانی ربوکاپ به عنوان میزبان سومین مسابقات ربوکاپ آزاد ایران انتخاب گردید. امسال برای اولین بار محل برگزاری مسابقات در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین انجام شد. این دوره از مسابقات از تاریخ ۱۵ لغایت ۱۷ فروردین ۱۳۸۷ با حضور حدودا ۳۰۰ تیم در ۱۷ رشته برگزار گردید.

دومین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با توجه به برگزاری موفق دوره اول مسابقات ربوکاپ آزاد ایران تصمیم به برگزاری دوره دوم این مسابقات در سطحی گسترده تر گرفت. طرح دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مورد تایید کمیته ملی ربوکاپ ایران قرار گرفت و پس از تایید نهایی فدراسیون ربوکاپ مقدمات کار آغاز گردید. بنابر این دوره دوم این مسابقات به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی و در نمایشگاه بین المللی تهران از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۸ فروردین ۱۳۸۶ برگزار گردید. در این دوره از مسابقات حدود ۲۶۰ تیم در قالب ۱۵ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اولین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران

دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان پیشرو در برگزاری مسابقات ربوکاپ در ایران طرحی را آماده و برای فدراسیون جهانی ربوکاپ ارسال نمود. این طرح توسط فدراسیون ربوکاپ مورد پذیرش قرار گرفت و بدین صورت اولین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۰ فروردین ۱۳۸۵ برگزار گردید. در این دوره از مسابقات حدود ۱۰۰ تیم در قالب ۷ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

!-- Begin WebGozar.com Counter code -->