تبلیغات
مجله اینترنتی دختران و پسران ایرانی - انشا یک بچه دبستانی در مورد خارجی ها
مجله اینترنتی دختران و پسران ایرانی

کمبودهای بلاگ را با ما در میان بگذارید.پست الکترونیکی:unitakestan@yahoo.com

انشا یک بچه دبستانی در مورد خارجی ها

جمعه 5 خرداد 1391

نوع مطلب :دست نوشتها، 

انشا یک بچه دبستانی در مورد خارجی ها "این خارجی*ها که الکی خارجی نشده*اند، خیلی کارشان درست بوده که توی خارج راهشان داده*اند"
البته من هم می*خواهم درسم رابخوانم؛ پیشرفت کنم؛ سیکلم را بگیرم و بعد به خارج بروم. ایران با خارج خیلی فرغ دارد. خارج خیلی بزرگتر است. من خیلی چیزها راجب به خارج می*دانم.تازه دایی دختر عمه*ی پسر همسایه*مان در آمریکا زندگی می*کند. برای همین هم پسر همسایه*مان آمریکا را مثل کف دستش می*شناسد. او می*گوید: "در خارج آدم*های قوی کشور را اداره می*کنند"
مثلن همین "آرنولد" که رعیس کالیفرنیا شده استما خودمان در یک فیلم دیدیم که چطوری یک نفره زد چند نفر را لت و پار کرد و بعد... البته آن قسمت*های بی*تربیتی فیلم را ندیدیم اما دیدیم که چقدر زورش زیاد است، بازو دارد این هوا. اما در ایران هر آدم لاغر مردنی را می گذارند مدیر بشود. خارجی*ها خیلی پر زور هستند و همه*شان بادی میل دینگ کار می*کنند. همین برج*هایی که دارند نشان می*دهد که کارگرهایشان چقدر قوی هستند و آجر را تا کجا پرت کرده*اند.ما اصلن ماهواره نداریم.

اگر هم داشته باشیم؛ فقط برنامه*های علمی آن را نگاه می*کنیم. تازه من کانال*های ناجورش را قلف کرده*ام تا والدینم خدای نکرده از راه به در نشوند. این آمریکایی*ها بر خلاف ما آدم*های خیلی مهربانی هستند و دائم همدیگر را بقل می*کنند و بوس می*کنند. اما در فیلم*های ایرانی حتا زن و شوهرها با سه متر فاصله کنار هم می*نشینند. همین کارها باعث شده که آمار تلاغ روز به روز بالاتر بشود.در اینجا اصلن استعداد ما کفش نمی*شود و نخبه*های علمی کشور مجبور می*شوند فرار مغزها کنند. اما در خارج کفش می*شوند.مثلاً این "بیل گیتس" با اینکه اسم کوچکش نشان می*دهد که از یک خانواده*ی کارگری بوده، اما تا می*فهمند که نخبه است به او خیلی بودجه می*دهند و او هم برق را اختراع می*کند. پسر همسایه*مان می*گوید اگر او آن موقع برق را اختراع نکرده بود؛ شاید ما الان مجبور بودیم شب*ها توی تاریکی تلویزیون تماشا کنیم.از نظر فرهنگی ما ایرانی*ها خیلی بی*جمبه هستیم.

ما خیلی تمبل و تن*پرور هستیم و حتی هفته*ای یک روز را هم کلاً تعطیل کرده*ایم. شاید شما ندانید اما من خودم دیشب از پسر همسایه*مان شنیدم که در خارج جمعه*ها تعطیل نیست. وقتی شنیدم نزدیک بود از تعجب شاخدار شوم. اما حرف*های پسر همسایه*مان از بی بی سی هم مهمتر است.ما ایرانی*ها ضاتن آی کیون پایینی داریم. مثلن پدرم همیشه به من می*گوید "تو به خر گفته*ای زکی". ولی خارجی*ها تیز هوشان هستند. پسر همسایه*مان می*گفت در آمریکا همه بلدند انگلیسی صحبت کنند، حتا بچه کوچولوها هم انگلیسی بلدند. ولی اینجا متعسفانه مردم کلی کلاس زبان می*روند و آخرش هم بلد نیستند یک جمله*ی ساده مثل I lav u بنویسند. واقعن جای تعسف دارد.این بود انشای من
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

!-- Begin WebGozar.com Counter code -->